Облаштовуємо літній простір з експертом: поради від дизайнера Майї Баклан
Літо — той самий період, коли перебудувати половину будинку-звільнити балкон-змінити обстановку-поїхати у відпустку потрібно right now. Ну хіба що з відпустки не хочеться так само стрімко повертатися;) Одну задачу точно закриємо разом: швидко і безболісно. Підготуємо ваш літній простір до ранкової кави і вечірнього келиху вина.
За порадами пішли до експерта — дизайнера та декоратора Майї Баклан. Майя створює особливі інтер'єри із практичних і самобутніх речей і вірить, що простір навколо себе потрібно робити максимально комфортним і естетично прекрасним.
Вона розповіла нам про меблі, сервірування, освітлення, акценти та озеленення у декоруванні терас і балконів, а ми — оформили це в короткий посібник. Розберемо докладно і наочно, але на початку — представимо Майю.
[як прийшла до дизайну]
У мене 3 вищі освіти. Перші 2: інженер і бізнес-аналітик. Я навіть працювала 5 років аналітиком в міжнародній IT-компанії. Але в роботі аналітиком мені не вистачало краси і видимих /відчутних результатів своєї роботи. Тому в 2014 я пішла вчитися до Міжнародної школи дизайну і провчилася там два роки. Це вища освіта дизайнера інтер'єру. Школою називається, тому що туди можна вступити лише на підставі вже наявного диплома про вищу освіту, після 25-ти років і там дуже вузька спрямованість.
З 2016 року я практикуючий дизайнер.
[розкажи як на практиці]
У моєму портфелі — більше 20 проектів. Для України і за межами. Працюю з житловими приміщеннями та віддаю перевагу саме їм. Але був досвід і з комерційними — запити на редизайн переговорної, фотозони, ресепшена. Про найбільш знакові пишуть Elle, Houzz і я точно знаю, що все вийшло.
У процесі, я отримала багато звернень від людей, які вже зробили ремонт, але щось пішло не так. Наприклад, хтось не хотів робити капітальне втручання, але була потреба поліпшити свій простір. А хтось живе у відмінній орендованій квартирі, але хоче переробити її під себе. Так, в 2019 році, я прийшла до нового напрямку — декорування. І стала інтер'єрним стилістом.
[про натхнення]
Натхнення я не шукаю, просто багато працюю і в процесі приходять круті ідеї. А ще часто нестандартні рішення народжуються у відповідь на труднощі. Ну, знаєте, цей самий короткий шлях;) Плюс мені дуже важливо виробити свій індивідуальний стиль, який ніяк не називається, але чітко простежується у всіх проектах, тому я намагаюся менше дивитися на приклади інших дизайнерів.
Хоча, безумовно, у мене є фаворити. Обожнюю австралійські, французькі інтер'єри. Але більше я люблю стежити за модою і артом, це все дуже тісно пов'язане з дизайном і дає натхнення.
[про тераси та балкони]
Літній простір так само важливий, як і будь-який інший в будинку. Якщо є можливість його оформити — будь то балкон або тераса — треба нею скористатися. Тут я звертаю увагу на основні моменти і даю прикладні поради в цілому. Але ви повинні пам'ятати, що відштовхуватися потрібно від потреб вашого приміщення. Для чого ви декоруєте літній простір і як він повинен служити.
МЕБЛІ НА ТЕРАСІ — ОСНОВА ОСНОВ
Використовуйте меблі відповідні простору.
Якщо у вас невелика тераса або балкон з яскраво вираженими межами, не ставте туди масивний диван і 2 крісла, які не оминути. Замість цього використовуйте штабельовані легкі стільці, пару невеликих столиків, шезлонг. Так ви зможете легко і швидко зонувати простір і переставляти меблі в залежності від потреб вашого простору. А якщо ви плануєте проводити літні вечори за книгою, не ускладнюйте і просто подбайте про зручне крісло і приставні столики.
ОСТВІТЛЕННЯ ТА ОЗЕЛЕНЕННЯ
Одразу після меблів — освітлення та озеленення. По-перше — це красиво. А по-друге — функціонально.
Використовуйте вертикальне, підвісне або підлогове озеленення. Знову відштовхуємося від пропорційності простору і рослин. Живі, якісні штучні або сухі рослини перетворять локацію.
Придбайте пару гірлянд, які можна закріпити під перголою або накриттям. Якщо у вас немає розетки неподалік або у тераси немає даху, обмежтеся гірляндами на батарейках, які можна красиво укласти в прозорі вази або плетені свічники.
Не нехтуйте свічками — підійдуть як справжні, так і ЛЕД.
СЕРВІРУВАННЯ ТА ДЕТАЛІ
[слово команди Home]
Цей розділ наш guilty pleasure, адже про аксесуари ми можемо розповідати (і слухати) вічно. Для його ілюстрації, ми попросили Майю створити декор і сервірування з наших аксесуарів, щоб наочно показати, як вони виглядають на своїх місцях.
Накрийте стіл скатертиною, якщо хочете досягти більш романтичного і святкового вигляду. Якщо ж це просто сніданок або обід на швидку руку — обмежтеся підставками під тарілки або серветками — це просто і практично.
Сміливо використовуйте свій щоденний посуд і склянки. Добре, якщо основна маса тарілок — білі. Тоді ви легко скомбінуєте сети для великої компанії. Не нехтуйте підставними тарілками. Лляна або бавовняна серветка між тарілками прикрасить ваше сервірування.
Предмети без особливої функції теж мають місце бути (статуетки, фігурки, таблички), і чим більше вигадливими вони будуть, тим більше поглядів на себе звернуть. Підійдуть будь-які дрібниці привезені з подорожей.
У сервіруванні використовуйте незвичайні природні матеріали для декору: черепашки, камінчики, каштани, шишки, гілки. Це додасть натуралістичності.
Квіти завершать вашу композицію. І чим простіше вони будуть, тим краще. Звичайних польових досить. Чекаєте гостей і накриваєте стіл на вулиці — виносьте з дому свій букет. Поставити можете в центрі столу або ж збоку на приставному столику або візку. Не має значення, головне, щоб квіткова композиція була присутня.
[подяки]
Фото з розділу меблі (взято з відкритих джерел): 1
Фото з розділу освітлення та озеленення (взято з відкритих джерел): 1, 2
Декор із розділу сервірування та декор: Майя Баклан
Фото з розділу сервірування та декор: Маша КісловаПосилання на сайти Майї: https://mayabaklan.com https://hmstylist.com